Niesamowite ujęcia z lotu ptaka dzięki dronowi

Wybierasz się w daleką podróż i chcesz przywieźć ze sobą dużo filmów i zdjęć? A może chciałbyś pokazać znajomym świat z innej perspektywy? Świetnym produktem dla Ciebie może być zatem dron z kamerą. Pozwoli Ci on uwiecznić wyjątkowe widoki z lotu ptaka.

Jak wybrać drona dla siebie?

Jeśli myślisz o zakupie drona przed wymarzoną podróżą albo po prostu chcesz w ramach swojego hobby stworzyć nowe ujęcia własnego miasta, zacznij od prostego w obsłudze modelu. Wbrew pozorom latanie dronem i robienie nim zdjęć oraz filmów może się okazać dość kłopotliwe, jeśli nie ma się doświadczenia. Gdy rozważasz zakup kolejnego takiego urządzenia, możesz już pozwolić sobie na bardziej zaawansowane urządzenie. Najważniejsze jest bowiem, abyś potrafił sterować dronem i nie uszkodził go podczas pierwszych prób wykorzystania.

Modele dla początkujących

Nie mając jeszcze doświadczenia w sterowaniu dronem, najlepiej wybierz stosunkowo lekki, ale stabilny model. Większość dostępnych na rynku urządzeń czołowych producentów posiada funkcję stabilizacji, która ułatwia kierowanie sprzętem osobom początkującym. Jest też przydatna w sytuacji, w której masz do czynienia z wietrzykiem, który może trochę zwodzić drona na boki. Na początek wystarczy Ci urządzenie za kilkaset złotych. Połączysz z nim swojego smartfona i będziesz mógł obserwować na nim widoki z drona, robiąc przy tym filmy i zdjęcia.

Przydatne akcesoria

Poza samym dronem warto również zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Zadbaj na przykład o dodatkowy akumulator, aby móc dłużej cieszyć się użytkowaniem sprzętu. Oczywiście, niezbędny będzie również dobry futerał. Te jednak zazwyczaj oferowane są w zestawie z urządzeniem.

Kurs dla profesjonalistów

Jeżeli w przyszłości planujesz wykorzystywać drona do wykonywania komercyjnych filmów i zdjęć, pamiętaj, że musisz ukończyć specjalny kurs. Na nim dowiesz się, w jaki sposób korzystać z urządzenia, aby było to bezpieczne dla użytkowników ruchu lotniczego. Na zakończenie szkolenia zdasz egzamin i otrzymasz specjalny certyfikat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *