Jak wybrać kamerę na wyjazd na narty?

Szykujesz się do śnieżnego szaleństwa na nartach lub snowboardzie? Koniecznie zabierz ze sobą dobrą kamerę, dzięki której uwiecznisz te radosne chwile. Jeśli wybierzesz specjalne urządzenie sportowe, będziesz mógł przytwierdzić je na przykład do kasku albo kijka. Dzięki temu zobaczysz swoje zjazdy z nowej perspektywy.

Kamery GoPro – idealne na zimowe szaleństwa

Cenionym producentem kamer sportowych jest marka GoPro. Prawdopodobnie Ty też już o niej nieraz słyszałeś. Warto rozejrzeć się za urządzeniem, które uwieczni Twoje narciarskie przygody, właśnie wśród sprzętu tego producenta. Z pewnością nie będziesz zawiedziony jakością otrzymanych filmów czy zdjęć.

Wybierz model odpowiedni dla siebie

Możesz wybierać spośród wielu modeli kamer. Zwróć szczególną uwagę na to, jakie materiały możesz otrzymać dzięki danemu produktowi. Jeśli na przykład zależy Ci na dodatkowych efektach, to wybierz sprzęt, który umożliwia tworzenie time lapse’ów czy nagrywanie filmów nawet w ośmiokrotnym zwolnieniu czasu. Takie funkcje mogą Ci się przydać, jeśli lubisz po wyjeździe usiąść do montażu jednego pasjonującego materiału, złożonego z wielu krótkich fragmentów.

Nie zapomnij o akcesoriach

Poza zakupem kamery ważne jest również zadbanie o akcesoria. Przede wszystkim zastanów się, jakie mocowania mogą być potrzebne w zimowych warunkach. Na pewno nie będziesz chciał przez cały czas trzymać urządzenia w ręce, więc zaopatrz się w specjalne uchwyty na kask czy plecak. Dzięki różnym akcesoriom będziesz w stanie stworzyć ujęcia z odmiennych perspektyw.

Przechowuj sprzęt w dobrych warunkach

Rozważając zakup akcesoriów, nie pomiń także kwestii bezpieczeństwa swojego urządzenia. Koniecznie rozejrzyj się za, choćby najprostszym, futerałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *